Aloes

Aloes słynie ze swoich racje antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta wspomaga walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes ma odpowiedni wpływ nie wyłącznie na bliską cerę oraz siłę, ale więcej na organizm sercowo-naczyniowy.Badania wskazują, że aloes może hamować wzrost komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili egzamin na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Okazało się, że podanie aloesu w wolnej formie zminimalizowało ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie właściwości aloesu powstają z ogromnego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na platformie kilku eksperymentów obserwuje się, że aloes wprowadzony do krwiobiegu że w poważnym stopniu zwiększyć transport tlenu. Zamieszczone w 2000 roku badania pokazały jak jedno związki wprowadzone w aloesie oddziałują na zmniejszenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia naturze oraz poprawę krążenia. Skutki ostatnich pytań potwierdziły, że aloes zmniejsza zagrożenie chorób serca. Co bardzo, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza gojenie się oparzeń – tego standardu uszkodzenia skóry leczą się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy spełnia wszystkie kryteria diety ortomolekularnej wykorzystywanej w walce z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w współczesnym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a dodatkowo antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze powodu na budowa kilkudziesięciu składników o dziełu immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.